از آن جا که استفاده از پارکینگ به جهت ایجاد امنیت برای وسایل نقلیه از اهمیت زیادی برخوردار است؛ طراحی و ساخت آن تحت تاثیر عوامل مختلفی خواهد بود. پارکینگ از گذشته تا به حال با توجه به شرایط گوناگون به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه نیز با توجه به شرایط و نیاز جامعه پارکینگ‌ها به صورت مدرن که دارای امکانات فراوانی نیز خواهند بود در کشورهای مختلف وجود دارند؛ این پارکینگ‌ها با ظاهر و شکل متفاوت که هر کدام از زیبایی خاصی برخوردار هستند، طراحی و ساخته می‌شوند. در این مطلب سعی داریم شما را با پارکینگ مدرن آشنا کنیم.

call2 - صفر تا صد هر آنچه که باید در مورد پارکینگ مدرن بدانید

بدون شک با توجه به نیاز افراد و پیشرفت تکنولوژی پارکینگ‌ها به صورت هوشمند و مدرن طراحی و ساخته می‌شوند. پارکینگ مدرن همان‌طور که از نامش پیداست بسیار مدرن و با توجه به استاندارد‌ها و سبک‌های جدید و مدرن دنیا ساخته خواهند شد. پارکینگ‌های مدرن در ظاهر و ویژگی‌های متفاوت و زیبا در کشورهای مختلف وجود دارند؛ هر کدام از آن‌ها از قابلیت‌ها و نمای متفاوت برخوردار هستند. در طراحی و ساخت این پارکینگ‌ها علاوه بر در نظر گرفتن تمام نکات و مراحلی که برای ساختن پارکینگ‌های معمولی لازم است؛ باید برخی نکات مهم از نظر فنی و ظاهری نیز مورد توجه قرار گیرد.

modern parking one - صفر تا صد هر آنچه که باید در مورد پارکینگ مدرن بدانید

چند مورد از پارکینگ‌‌ های مدرن

پارکینگ‌های مدرن در شهر‌های مختلف و با طراحی‌های متفاوت و جالب ساخته می‌شوند. هر کدام از آن‌ها از زیبایی و طراحی و سبک خاصی برخوردار هستند. به دلیل قابلیت‌ها و فضای زیادی که پارکینگ‌های مدرن دارند امروزه بسیار مورد توجه‌ قرار گرفته‌اند. شما را با چند مورد از پارکینگ‌های مدرن آشنا خواهیم کرد.

پارکینگ مدرن لینکلن

پارکینگ مدرن لینکلن جزو پارکینگ‌های طبقاتی محسوب می‌شود که دارای طراحی شیک و زیبایی است. ساختمان این پارکینک از شیشه و بتن ساخته شده که تراس، رستوران و یک مجتمع با امکانات مناسب از جمله مزیت‌ها و قابلیت‌های آن محسوب می‌شود.

پارکینگ مدرن اوکلاما

این پارکینگ نمونه بارز طراحی پارکینگ کلاسیک و ساده یا همان مدرن است. پارکینگ مدرن اوکلاما قابلیت گنجایش حدود ۷۹۱ خودرو را دارد؛ بنابراین به‌راحتی می‌توان خودرو‌های یک کلان‌شهر را در آن جای داد. این پارکینگ ببشتر شبیه به پارک طراحی شده و ساختمان آن را نیز به صورت مشبک بنا نهاده‌اند؛ بنابراین این ویژگی این امکان را فراهم می‌سازد تا هوا به راحتی وارد ساختمان شود و بخشی از تهویه آن به صورت طبیعی انجام خواهد شد.

پارکینگ مدرن یورکا

همان‌طور که می‌دانید پارکینگ‌های مدرن زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها در شهر زیبا و دیدنی ملبورن قرار گرفته است. این پارکینگ بسیار زیبا و جالب طراحی شده که به محض ورود با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و شبیه به چراغ راهنمایی و رانندگی است؛ بنابراین با توجه به آن‌ها می‌توانید مسیر خروجی‌های مختلف را پیدا کنید.هرکدام از طرح‌ها و رنگ‌هایی که در ساخت این پارکینگ مدرن مورد استفاده قرار گرفته است بیانگر معنای خاصی هستند که به عنوان راهنما کاربرد دارند. پس هر کدام از رنگ‌ها و طرح‌های موجود در این پارکینگ که بیشتر شبیه به ماشین بازی آن را طراحی کرده‌اند تا پارکینگ بیانگر موارد زیر خواهد بود.

  • رنگ قرمز: خروج
  • رنگ آبی: سطح بالا
  • رنگ زرد: سطح پایین

پارکینگ مدرن آنجل

از جمله پارکینگ‌های مدرن و البته عجیب که در آلمان طراحی شده است می‌توان به پارکینگ مدرن آنجل اشاره کرد. این پارکینگ دارای چشم‌انداز فوق‌العاده، بسیار دیدنی و پر نور و زرق و برق است. در قلب این پارکینگ مدرن و زیبا یک حیاط باز طراحی شدهکه برای پارک کردن ماشین علاوه بر امنیت کامل فضای دنج و آرامی خواهد بود.بنابراین فضای داخل و بیرونی پارکینگ مدرن آنجل بسیار زیبا طراحی شده که علاوه بر فضای زیاد، به دلیل زیبایی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است

پارکینگ مدرن سانتا مونیکا

یکی از پارکینگ‌های مدرن طبقاتی که در شهر سانتا مونیکا قرار دارد از چراغ‌های LED برخوردار است؛ به همین دلیل گواهینامه LED را دارد. این پارکینگ مدرن اختصاصی برای وسایل نقلیه الکترونیکی طراحی و ساخته شده است؛ بنابراین با توجه به بکارگیری نوآوری در انرژی موفق شده در استفاده از انرژی سبز در کالیفرنیا گام بلند و موثری را برداشته است.

نمای بیرونی این پارکینگ قابلیت به نمایش درآوردن حدود ۳۰۰،۰۰۰ فوت با رنگ‌های زیبا و درخشان را توسط LED ها را دارد. نوآوری در شکل ظاهری و نحوه عملکرد این پارکینگ به وضوح قابل مشاهده است؛ همچنین در این پارکینگ مدرن امکان پارک بیش از ۹۰۰ ماشین همراه با پارکینگ اختصاصی برای دوچرخه وجود دارد.

ویژگی های کلی پارکینگ مدرن

امروزه پارکینگ‌های مدرن و هوشمند به خوبی جایگزین پارکینگ‌های معمولی شده‌اند. این پارکینگ‌ها از قابلیت‌ها و ویژگی‌های قابل توجهی برخوردار هستند؛ همچنین ظاهر زیبا و متفاوت پارکینگ مدرن که دارای طراحی بی‌نظیری خواهند بود، جزو ویژگی‌های بارز آن است. پارکینگ‌های مدرن، روز به روز مدرن‌تر و از امکانات و قابلیت‌های بیشتری برخوردار خواهند شد. به طور کلی پارکینگ مدرن باید دارای ویژگی‌هایی باشد که به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • فضای پارکینگ باید از سیستم تهویه قوی برخوردار باشد که به صورت مداوم هوای پارکینگ را از گازهای سمی که توسط ماشین‌ها تولید می‌شود عوض کند.
  • پارکینگ‌های مدرن معمولا با توجه به تعداد ماشین‌ها دارای تعدادی انباری هستند.
  • در چنین پارکینگ‌هایی برای افراد سرویس بهداشتی طراحی می‌شود.
  • بخش موتورخانه باید در پارکینگ‌ طراحی شود و تاسیسات آن از طریق داکت‌های تاسیساتی، از پارکینگ به همه طبقات سرویس‌دهی شود.
  • پارکینگ‌های مدرن دارای ورودی و خروجی جداگانه هستند.
  • دسترسی به خودرو‌ها به صورت الکترونیکی است.
  • زیباسازی و طراحی شیک و مناسب را دارا هستند.

modern parking two - صفر تا صد هر آنچه که باید در مورد پارکینگ مدرن بدانید

سخن پایانی

همان‌طور که بیان شد با توجه به نقش مهم و موثر خودروها در زندگی مردم وجود پارکینگ‌ها نیز بسیار حائز اهمیت است. گذشته از نقش مهم و کاربردی پارکینگ‌ها طراحی و ظاهر زیبای آن نیز از جمله مسائل مهمی است که باید به آن توجه کرد. امروزه در زمینه طراحی و ساخت پارکینگ نوآوری‌های زیادی صورت گرفته است که نتیجه آن ایجاد پارکینگ‌های مدرن، جالب و زیبا در مدل‌های مختلف است. هدف از نوشتن این مطلب آشنایی با پارکینگ مدرن بود. در صورتی که در این زمینه سوالی داشتید، می‌توانید با کارشناسان ایرانتنت ارتباط برقرار کنید.

call2 - صفر تا صد هر آنچه که باید در مورد پارکینگ مدرن بدانید