سقف جمع شونده کافه و رستوران نوعی سقف متحرک پارچه‌ای است که می‌توان آن را با استفاده از یک دکمه، بازوبسته کرد. استفاده از این نوع سقف‌‎ها، مزیت‌های خوبی چون کاهش هزینه، سادگی کار، جلوگیری از ورود آب باران، گردوغبار و نور آفتاب دارد. این سقف‌ها با کمک ریموت کنترل می‌شوند که در ادامه می‌خواهیم به صورت کامل درباره این موضوع صحبت کنیم.

call2 - سقف جمع شونده کافه و رستوران چیست و چگونه کار می‌کند؟
111 - سقف جمع شونده کافه و رستوران چیست و چگونه کار می‌کند؟

سقف‎های جمع شونده رستوران و کافه

سقف‌های جمع شونده؛ سقف جمع شونده کافه و رستوران

سقف‌های جمع شونده یا متحرک، پوششی هستند که ممکن است از جنس‌های مختلفی ساخته شده باشند. به عنوان مثال می‌توان به پارچه، شیشه و پلی کربنات اشاره کرد. از این سقف‌ها، نه تنها برای کافه و رستوران، برای برای بسیاری از جاهای دیگر مثل املاک و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که قبل از هر کاری، ابتدا متراژ محل موردنظر مشخص می‌شود و بعد از آن، کارهای طراحی و ساخت سقف انجام می‌گردند.

استفاده از سقف جمع شو کافه و رستوران باعث محافظت از میزوصندلی‌های غذاخوری می‌شود. همچنین فضای مناسبی برای مشتریان ایجاد می‌گردد تا بتوانند به راحتی و به دور از نور مستقیم آفتاب یا بارش باران، غذای خود را میل کنند. یکی از مزیت‌های استفاده از سقف تاشو رستوران و کافه این است که می‌تواند مشتریان را زیاد کند. به این دلیل که فضایی مناسب در هوای آزاد برای آن‌ها ایجاد شده است.

یکی از ویژگی‌های سقف جمع شو کافه و رستوران این است که می‌توان آن‌ها را در حالتی باز یا بسته نگه داشت. همچنین مکان موردنظر به خوبی تهویه شده و نورپردازی به صورت طبیعی انجام می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده از سقف‌های جمع‌شونده می‌تواند برای تمامی روزهای سال مناسب باشد.

2222 - سقف جمع شونده کافه و رستوران چیست و چگونه کار می‌کند؟

اجزای سازنده سقف تاشو

اجزای سازنده سقف جمع شونده کافه و رستوران

در این بخش از مطلب جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان، به معرفی کامل اجزای تشکیل دهنده سقف‌های جمع شونده می‌پردازیم.

1. سازه

پروفیل‌های سازنده‌ای که در سقف‌های جمع شونده به کار می‌روند، شامل موارد زیر هستند:

• ستون

• ریل

• گاتر

• پروفیل‌های پارچه

• یراق آلات

• اتصالات

لازم به ذکر است که تمامی موارد بالا باید از جنس آلومینیوم باشند تا استحکام و کیفیت کل سازه تضمین شود. لازم به ذکر است که تجهیزات فوق، باید تمامی تست‌های مکانیکی و تضمین کیفیت را با موفقیت پشت سرگذاشته باشند. همچنین المان‌های زیبایی هم در آن‌ها مدنظر قرار گرفته باشد. ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد، موارد فوق، چه تست‌های مکانیکی را باید پشت سر گذارنده باشند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که جهت تضمین کیفیت و اطمینان از استحکام موارد بالا، تست‌هایی مثل خمش، خوردگی، کرنش و مواردی از این قبیل انجام می‌شود. اگر این کارها انجام نشود، مواد اولیه بی‌کیفیت و نامرغوب برای ساخت سقف مورد استفاده قرار می‌گیردY در نتیجه محصول نهایی، استحکام کافی را در برابر عوامل محیطی نخواهد داشت.

3333 - سقف جمع شونده کافه و رستوران چیست و چگونه کار می‌کند؟

پارچه سقف جمع شونده

2. پارچه سقف جمع شونده

یکی دیگر از مهم‌ترین اجزای تشکیل سقف جمع شونده کافه و رستوران، پارچه آن است. لازم به ذکر است که پارچه مورد استفاده در سقف جمع شونده، حتما باید از جنس خوب باشد. پارچه خوب، پارچه‌ای است که از چندین لایه تشکیل شده باشد تا مقاومت کافی در برابر نور آفتاب و آب باران از خود نشان دهد. از دیگر مواردی که برای پارچه سقف تاشو رستوران و کافه باید مدنظر قرار بگیرد، این است که از لایه PVC هم باید استفاده شود. علاوه بر این موارد، از یک لایه پارچه به عنوان عایق هم استفاده می‌شود.

4444 - سقف جمع شونده کافه و رستوران چیست و چگونه کار می‌کند؟

معرفی اجزای تشکیل دهنده سقف تاشو کافه و رستوران

3. موتور

از دیگر اجزای بسیاری مهم و حیاتی در سقف‌های جمع شونده، موتور است. موتور وظیفه دارد تا نیروی لازم برای باز و بسته شدن را تامین کند. موتوری که برای سقف جمع شونده کافه و رستوران به کار می‌رود، حتما باید از قدرت و کیفیت کافی برخوردار باشد. موتوری که توسط شرکت سازه چادری ایران برای سقف‌های تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرد، از نوع تیوبلار است. لازم به ذکر است موتوری که در سقف جمع شونده به کار برده می‌شود، چندین سال سابقه دارد و از نظر کیفیت تضمین شده است.

4. چراغ‌ها

از دیگر تجهیزاتی که در سقف‌های تاشو به کار می‌رود، چراغ‌ها هستند. این چراغ‌ها معمولا به شکل‌های نقطه یا خطی هستند. ویژگی که در این بخش سقف‎های تاشو دیده می‌شود، این است که قابلیت افزایش یا کاهش نور دارند. همچنین نحوه کنترل آن‌ها از راه دور است.

نکات مهم در سقف‌های جمع شونده

یکی از نکات بسیار مهمی که در رابطه با سقف جمع شونده کافه و رستوران می‌توان نام برد، این است که جنس غشای به کار رفته، بسیار مهم است. جنس غشا باید به شکلی باشد که مقاومت کافی در برابر رطوب و سرما داشته باشد. نکته مهم دیگری که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد، مربوط به سازه می‌شود.

سازه حتما باید به گونه‌ای باشد که در اثر وزش باد، تحت تاثیر قرار نگیرد. همچنین در حین بازوبسته کردن سقف هم استحکامی که باید را داشته باشد.علاوه بر آن، موتور هم باید قدرت کافی برای بازوبسته کردن کل سازه را داشته باشد. سقف‌های جمع شونده‌ای که باکیفیت هستند، معمولا بی‌صدا هستند و همچنین می‌توانند زیبایی ظاهری محیط را افزایش دهند. استفاده از این نوع سقف‌ها، بسیار بیشتر شده است؛ به این دلیل که قابل پیاده سازی در فضای باز هستند. همچنین استفاده از آن‌ها در 4 فصل سال مشکلی ایجاد نمی‌کند و همچنان کیفیت خود را دارند. لازم به ذکر است که قیمت این مدل سقف‌ها، با توجه به کیفیت، متراژ، جنس پارچه و نوع موتور مشخص می‌شود.

نتیجه گیری

سقف جمع شونده کافه و رستوران برای رستوران‌ها و کافه‌هایی مناسب است که می‌خواهند میزهای غذاخوری خود را در فضای باز قرار دهند. لازم به ذکر است که استفاده از چنین سقف‌هایی می‌تواند تاثیر مثبتی روی افزایش مشتری داشته باشد. به علاوه ظاهری مدرن و لاکچری به کافه و رستوران شما می‌دهد. با استفاده از این نوع سقف‌ها، حتی در روزهای بارانی و برفی هم مشتریان خود را خواهید داشت. به این دلیل پارچه سقف تاشو، در برابر عوامل محیطی از جمله سرما و رطوب مقاوم است.

call2 - سقف جمع شونده کافه و رستوران چیست و چگونه کار می‌کند؟