هیچ صحنه‌ای به‌اندازه دیدن خودرویی که خط افتاده، خاک گرفته، پنچر شده و به هر نحو دیگری دچار آسیب شده است، صاحبان خودرو را به‌خصوص اگر آقایان باشند، آزار نمی‌دهد. از طرفی تلاش این دوستان برای پیدا کردن جای پارکی که در سایه باشد نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است که تابش مستقیم نور خورشید به خودروی شما برای طولانی مدت، بی‌شک به خودرو آسیب می‌رساند. بی‌دلیل نیست که هر روزه انواع جدیدی از پارکینگ و سایبان مثل پارکینگ چادری خودرو به بازار عرضه می‌شوند.

call2 - نقد و بررسی پارکینگ چادری خودرو

البته پارکینگ یا سایبان فقط برای محافظت از خودرو در برابر نور خورشید نیست و عوامل طبیعی دیگری مثل بارش شدید تگرگ، طوفان‌ها، گردوغبار و … هم به خودروها خسارت وارد می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از جالب‌ترین انواع پارکینگ و سایبان خودرو آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

11111 1 - نقد و بررسی پارکینگ چادری خودرو

پارکینگ چادری برای خودرو

ساز‌و‌کار پارکینگ‌های چادری چگونه است؟

پارکینگ چادری خودرو سازه‌‌ای طراحی شده برای محافظت از خودرو در فضاهای باز است. حال این فضا تجاری باشد یا مسکونی تفاوتی ندارد و ازآنجاکه در این پارکینگ‌ها عموماً قابلیت جدا شدن اجزای سازه از هم و به‌اصطلاح باز و بسته شدن آن وجود دارد، می‌تواند انتخاب خوبی برای اکثر مکان‌ها باشد.

جنس رویه این چادرها به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که علاوه بر ایجاد سایبان برای محافظت از خودرو در برابر نور خورشید، در مقابل نفوذ آب هم مقاوم باشد. در سازه کلی این پارکینگ‎‌ها، چهارچوبی فلزی وجود دارد که درواقع اسکلت اصلی چادر را تشکیل داده و رویه خارجی اطراف این چهارچوب فلزی را می‌پوشاند. چهارچوب یک سایبان چادری خودرو به‌اندازه‌ای استحکام دارد که وزش بادهای نسبتاً شدید را تحمل کند.

 

2222 2 - نقد و بررسی پارکینگ چادری خودرو

یکی از مدل‌های سایبان چادری خودرو

انواع مختلف سایبان چادری

از حیث شکل و نوع ساختار اسکلت و جنس رویه چادر، شرکت‌های مختلف در طراحی و عرضه ایده‌های طراحی مختلفی اعمال کرده‌اند، ولی عموماً یکی از بهترین فاکتورهای انتخاب سایبان چادری ماشین، قابلیت تنظیم طول و عرض آن است. این ویژگی کارایی استفاده از سایبان را برای خودرو افزایش داده و امکان پشتیبانی اضافی را برای شخص فراهم می‌کند.

برخی از این سایبان‌ها به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که باید حتماً مستقلاً برپا شوند و برخی دیگر امکان اتصال به دیوار یا جلوی یک ساختمان را دارند.

تمام قسمت‌های فلزی این سازه اغلب گالوانیزه شده‌اند و سپس با پوششی از رنگ‌های مقاوم، در برابر زنگ‌زدگی محافظت می‌شوند. حتی برخی از شرکت‌ها می‌توانند به‌صورت سفارشی و متناسب با موقعیت جغرافیایی شما پارکینگ چادری خودرو منحصر به شما را طراحی کرده و به شما تحویل دهند. امکان انتخاب رنگ رویه چادر و طراحی سایر امکانات آن مانند لوله‌های ناودانی تخلیه آب در انواعی از چادرها، از دیگر ویژگی‌های جالب خرید سفارشی است.

 

33333 - نقد و بررسی پارکینگ چادری خودرو

نمایی از سازه یک سایبان چادری خودرو

ویژگی‌ها و مزایای یک سایبان چادری

اجازه دهید با دقت بیشتری مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد یک پارکینگ چادری خودرو را مرور کنیم. البته همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد طراحی این چادرها به‌اندازه خلاقیت در ایده‌پردازی شرکت‌های مختلف سازنده آن‌ها، می‌تواند متفاوت و چشم‌نواز باشد.

• امکان عریض‌تر شدن چادر و افزایش فضای مورد استفاده برای خودرو

• امکان برپا شدن چادر به‌صورت مستقل، برخی از چادرها نیز امکان اتصال به دیوار ساختمان را دارند

• ساختار مهندسی شده برای مقاومت در برابر باد و باران و طوفان

• نصب و اجرا توسط شرکت سازنده

• امکان ساخت سفارشی مطابق با شرایط جغرافیایی و استانداردهای خریدار

• امکان دریافت ضمانت و پشتیبانی از شرکت سازنده سایبان چادری ماشین

• مقاومت بسیار عالی در برابر گردوغبار، باد و باران و نور خورشید

اگرچه این سازه‌ها موقتی و قابل‌حمل هستند، اما بیشتر آن‌ها طوری طراحی شده‌اند که سال‌ها دوام می‌آورند و در برابر استفاده‌های متعدد مقاومت می‌کنند. پس اگر در حال بررسی پارکینگ چادری خودرو هستید، می‌توانید با اطمینان خاطر نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.

ضمناً استفاده از این سازه‌ها به‌عنوان انباری و فضاهایی برای نگهداری از وسایل نیز، بخصوص در آپارتمان‌ها و منازل کوچکی که افراد به فضای مشخصی برای نگهداری اضافه وسایل خود احتیاج دارند، بسیار رایج است.

چرا به سازه‌های پارکینگ چادری اتومبیل در برابر تگرگ نیاز دارید؟

از اندازه یک سکه گرفته تا اندازه یک توپ بیسبال، تگرگ می‌تواند آسیب قابل توجهی به خودروها وارد کند. مقداری تگرگ می‌تواند به معنای گلوله‌هایی نرم باشد و در یک ماشین پارک شده بدون حفاظ می‌تواند به معنای فرورفتگی، رنگ خرد شده و شیشه شکسته باشد. بیشتر پارکینگ‌های عمومی به‌وضوح بیان می‌کنند که مالک وسیله نقلیه تمام خطرات را به عهده دارد، اما تعمیر خسارت تگرگ می‌تواند واقعاً هزینه‌بر باشد.

سازه‌های سایبان پارکینگ چادری خودرو می‌تواند یک راه‌حل عالی و کاربردی باشد. سازه‌های این پارکینگ‌ها علاوه بر محافظت در برابر آب‌وهوای نامساعد مزایای دیگری نیز دارند. آن‌ها می‌توانند:

• به جذابیت زیبایی‌شناسی ملک خود اضافه کنید

• به کاربران خود نشان دهید که به‌راحتی و آسایش آن‌ها اهمیت می‌دهید

• خروج رانندگان از خودرو را آسان‌تر کنید بدون اینکه احساس ناراحتی از گرمای بیش از حد ماشین یا ناراحتی ناشی از خراشیدن برف یا یخ از روی شیشه جلوی خودرو ایجاد کنید

• برای امنیت بهتر، از لوازم جانبی نور و نظارت استفاده کنید

• افزایش ارزش ملک

همچنین پارچه رویه‌ای که در این سازه‌ها استفاده می‌کنند برای مقاومت در برابر شرایط آب‌و‌هوایی شدید طراحی شده‌اند. این پارچه‌ها همچنین اجازه می‌دهند تا هوای گرم به سمت بالا و خارج از پارکینگ برود که به نوبه خود می‌تواند به کاهش دمای داخل خودروهای پارک شده تا 40 درجه کمک کند.

0000 - نقد و بررسی پارکینگ چادری خودرو

نمونه یک پارکینگ چادری

نتیجه‌گیری

محبوبیت پارکینگ چادری خودرو به دلیل قابل‌حمل بودن آن، در میان ماجراجویان و مسافرانی که زمان زیادی را در فضای باز می‌گذرانند و می‌خواهند از وسیله نقلیه خود در برابر عوامل محیطی محافظت کنند، افزایش‌یافته است. متحرک بودن این پارکینگ‌ها امکان بسته‌بندی آن‌ها را به همراه سایر تجهیزات ماجراجویی فراهم می‌کند. سایبان چادری خودرو همچنین برای ذخیره‌سازی اضافی یا محافظت از وسیله نقلیه، تریلر یا قایق شما در برابر برف، باران و گرما، فضاهای بسیار خوبی برای خانه ایجاد می‌کنند.

یک پارکینگ چادری خودرو شبیه یک چادر مسافرتی بزرگ است، اما برای دوام بیشتر و محافظت از اموال در برابر عناصر طبیعی از مواد بسیار محکم‌تر ساخته شده است. نصب در مقایسه با چادر مشکل‌تر است، اما انجام این کار با دشواری اضافی، برای کسانی که می‌خواهند از وسیله نقلیه خود در برابر آسیب‌های خورشیدی، طوفان تگرگ یا سقوط گاه‌به‌گاه خرابکاری پرندگان محافظت کنند، ارزشش را دارد.

call2 - نقد و بررسی پارکینگ چادری خودرو