قیمت سازه های چادری

یکی از مزیت هایی که این سازه ها به نسبت سایر دارد از بعد اقتصادی و مقرون به صرفه بودن آن می باشد.در بیان بحث قیمت سازه های چادری باید بگوییم که این سازه ها با توجه به نوع انتخابی آن برای پروژه و اندازه و کیفیت مواد وارد شده در آن قیمت های متفاوتی دارند. در ادامه بهتر است که بیشتر با این نوع و ساختار این نوع سازهها  آشنا شده و سپس به به بعد اقتصادی آن بپردازیم.این سازه های چادری و غشایی به صورت صنعتی آن مدت ها می شود که  بسیار مورد استفاده  قرار می گیرد. البته این بناها در ایران نیز سابقه ای طولانی داشته و استفاده از نمونه ی سنتی آن را در عشایر می توانیم مشاهده کنیم.مواد سازنده ی این نوع سازه از الیاف،پلیمر،،کامپوزیت و… ساخته شده است که با استفاده از ترکیبی از علوم مکانیک ،معماری و فیزیک در دسترس طراحان قرار گرفته است.

call2 - قیمت سازه های چادری

به طور کلی از نظر برسی  ساختار سازه های چادری از سه بخش اصلی تشکیل شده است که  ستون‌ها یا تیرهارموجب شده اند که این پوسته و یا غشاء روی کار با استحکام و مقاومت ایستادگی کند. بنابراین غشاء و یا پوسته ی پارچه مانند و ستون و قوس ها از اجزای اصلی این بنا می باشند. سیم‌ و کابل ها به همراه سقف  ساخته شده است.همه ی این موارد با پیشرفته ترین و با کیفیت ترین مصالح و مواد مورد استفاده قرار گرفته وبه طور کلی ساخت این سازه ها باید به گونه ای باشد که  برای حفظ ثبات در اثر  وزش باد و یا طوفان های  شدید ،  دچار آسیب نشده  و هم چنین سازه های پارچه ای  نیز باید دارای انحنای مضاعف  بوده و از از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشند.

به طور کلی علاوه بر این نوع شناخت مواد و مصالح به کار  رفته شده در ساختار سازه های چادری باید توسط یک تیم حرفه ای و منهدسان و طراحان شناسایی و آماده ی راه اندازی شوند عوامل دیگری نیز فارغ از بحث تولید لازم است که برسی شود و آن هم طراحی و ساخت می باشد. در این زمینه نیز متخصصان باید موارد زیر را در مراحل ساخت سازه های چادری در نظر بگیرند.اولین قدم این است که برای ساخت این بنا باید موقعیتی که پروژه در حال شکل گیری می باشد را برسی کنند و شرایط منطقه ی ساخت بنا را مورد ارزیابی قرار دهند. و پس از نقشه برداری از محل نصب مدل و الگوی مناسب ساخت آن را طبق نقشه آماده سازی بکنند. همانطور که می دانید ساره های چادری دارای سه مدل مخروطی،کششی و زین اسبی می باشد.

 

نحوه ی آماده سازی پارچه نیز جزء مواردی که است که کسانی که این سازه ها را نصب می کنند باید به آن توجه داشته باشند.به عنوان مثال پارچه های پی‌وی‌سی از جمله پارچه هایی است که در مقابل آلودگی و ذرات گرد و غبار  به داخل محیط ممانعت به عمل می آورد و علاوه بر این قابلیت خود تمیز کنندگی دارند در مقابل آتش و اشعه ی مضر ماورا ء بنفش نیز مقاوم می باشند.بنابراین در ساخت  و ساز هر بنایی انتخاب و دقت نظر در موارد تشکیل دهنده ی آن و استفاده از محصولات با کیفیت و با توجه به تکنولوژی و فناوری روز می تواند در کیفیت عمل سازه و مقاوم بودن آن در طی شرایط آب و هوایی مختلف و طی سال های متمادی تاثیرگذار باشد. بنابراین  تا به این قسمت متوجه شدیم که مراحل ساخت و نصب این سازه ها کار دشوار و پیچیده ای نمی باشد و یک پروژه را با تمامی نیاز هایی که دارد به سهولت و در مدت زمان کوتاهی به نسبت استفاده از سازه های فولادی و مواد آهنی به اتمام می رساند.بنابراین ساخت و نصب این بناها نیزباید توسط تیم آموزش دیده و مجرب انجام پذیر باشد. و برای ساخت آن باید همه ی نکاتی که برای ساخت یک بنا الزامی می باشد را در نظر بگیرند. به عنوان مثال ارتفاع سقف یکی از آن موارد می باشد . به طور کلی طراحی این بناها نیازمند دقت نظر به جزئیات می باشد.به عنوان مثال هدایت شدن آب باران و یا  برف  نوع طراحی سقف اهمیت زیادی دارد.

 

2 - قیمت سازه های چادری

قیمت سازه های چادری

از نظر برسی جنبه های اقتصادی و قیمت سازه های چادری  عوامل بسیاری دخیل می باشند.در واقع نوع مواد و ویژگی های آن ها می تواند در تفاوت قیمتاین نوع سازه ها دخیل باشند.  ویژگی های خاصی که  در ساخت  و ساز این نوع بنا به عنوان مثال در نوع  کششی آن دارد مزیت هایی  انکار ناپذیر است که با توجه به درخواست زیاد در تفاوت قیمت نیز موثر می باشد.،مانند منعطف بودن و سبک بودن این سازه که به نسبت سبک و شفاف بودن بیش تر هر کدام از آن ها می تواند در قیمت آن ها نیز تفاوت ایجاد کند.در واقع سبک بودن این سازه مشروط به وزن کم مواد مصرفی به کار  رفته شده در آن می باشد.در واقع  یک دلیلی که استفاده از این نوع سازه ها    مقرون به صرفه است  این است که فضای بسیاری   از محیط داخلی را  بدون  نیاز به استفاده از ستون   فراهم می کند که  این مورد با انواع دیگر سازه هایی که معمولا از ستون های آهنی و سنگین و گران قیمت بهره می برند  قابل مقایسه  نیست. از منظر دیگر تفاوت قیمت انواع این سازه ها از نظر طراحی و نصب و کارهای ساخت  ، ساختمان و دیدگاه مدیریت  نیز جالب  توجه می باشن. ارزان بودن  و به طور کلی قیمت سازه های چادری و مقرون به صرفه بودن آن از جنبه های مختلف  تأثیر می گذارد و این تناسب با هزینه های طراحی ، مواد ، تولید و نصب تعیین می شوند.معمولاً  استفاده از مواد و ساختارهایی که   وزن سبک تری دارند و یا به طور کلی شامل امکاناتی درباره پایداری و مقاومت آن  ، قدرت و  دوام  سازه و یا میزان مصرف  انرژی در محاسبه ی قیمت تاثیر گذار است.به عنوان مثال و به طور کلی استفاده از پارچه هایی که نور  را به درستی در داخل محیط بازتاب می کنند و نیاز به صرف انرژی زیاد نمی باشد در تفاوت هزینه با نوع بی کیفیت تر آن ایجاد می کند.

call2 - قیمت سازه های چادری