استخر روباز مکانی آرامش‌بخش برای استرس و خستگی کار روزانه است. یک استخر روباز باید دارای آب خنک و تمیز و مکانی برای استراحت در کنار آن باشد، تا خانواده و دوستان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. استفاده از استخر روباز زیر نور مستقیم خورشید هرگز لذت بخش نخواهد بود. به همین دلیل داشتن سایبان استخر و محیط اطراف آن برای جلوگیری از افزایش دمای آب استخر و همچنین فراهم نمودن مکانی برای استراحت و نشستن در زیر سایه به خصوص در ویلاهای لاکچری ضروری است.

call2 - سایبان استخر مناسب برای ویلای لاکچری چيست؟

 

Canopy for luxury pool one min 1 - سایبان استخر مناسب برای ویلای لاکچری چيست؟

انواع سایبان ویلا لاکچری

به طور کلی مواد به کار رفته در این محصول به دو نوع ثابت و متحرک طبقه‌بندی می‌شوند. نمونه‌های ثابت به اسکلت یا قالب چوبی یا فلزی متصل می‌شوند و در فضای مورد نظر ثابت می‌شوند و امکان جمع‌آوری قسمتی از قاب سایبان یا انتقال آن به مکان دیگری وجود ندارد. سایبان‌های متحرک نمونه‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را تا کرد یا زاویه قسمتی که سایه‌های دلپذیر ایجاد می‌کند را تغییر داد. در این مدل از محصول، دو حالت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک وجود دارد.

در نوع نیمه اتوماتیک با استفاده از ابزار کمکی و برق دستی و در نوع اتوماتیک با استفاده از ابزار برقی، ریموت کنترل این عملیات صورت گرفته می‌شود.

علاوه بر این در مدل‌های متحرک اتوماتیک، امکان تنظیم این دستگاه برای تغییر وضعیت به صورت خودکار بر اساس شدت نور وجود دارد که راحتی زیادی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد. محصول مذکور برای فضاهای متغیر و استفاده چند منظوره از فضای بیرونی و حیاط‌ها به خصوص به عنوان سایبان استخر برای ویلاهای لاکچری گزینه‌ای بسیار مناسب و کاربردی محسوب می‌شود. همچنین در این دسته سایبان‌های سیار اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به سه دسته کشویی، تاشو و رول تقسیم می‌شوند.

 

سایبان های پارچه مناسب استخر ویلا لاکچری

از سایبان‌های روی استخر می‌توان برای جلوگیری از کثیف شدن آب استخر بیرونی و گرم شدن آب در فصل تابستان و یخ زدن آب در فصل زمستان استفاده کرد و به عنوان یک لایه محافظ روی محوطه استخر قرار می‌گیرد. این سایبان‌ها هزینه‌های شما را در استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن آب استخر کاهش می‌دهند و خطرات جانبی استفاده از این مواد را از بین می‌برد.

Canopy for luxury pool two min - سایبان استخر مناسب برای ویلای لاکچری چيست؟

 

مهمترین اجزای انواع سایبان مناسب استخر ویلاهای لاکچری

  • روکش سایبان یا پارچه‌های مقاوم
  • چارچوب یا فریم
  • بازوهای متحرک یا ثابت
  • موتور برق

روکش‌هایی که به عنوان پارچه در اجزای اولیه ساخت انواع سایبان استفاده می‌شود، باید دارای ویژگی‌هایی مانند دوام و پایداری در دراز مدت، مقاومت در برابر شرایط محیطی، ثبات رنگ در برابر اشعه خورشید، قابلیت شستشو، عدم نفوذ رطوبت، بدون پارگی یا ترک خوردگی، هرگونه سوراخ و… باشد.

 

برای ساخت انواع سایبان از فریم‌های آلومینیومی یا گالوانیزه استفاده می‌شود. آلومینیوم سبک است و خوردگی و زنگ نمی‌زند، اما اگر از فولاد گالوانیزه استفاده شود، استحکام قاب سایبان بهتر می‌شود.

 

در ساخت انواع سایبان‌ها از یک قطعه محافظ برای محافظت از تمامی قطعات الکتریکی و موتور الکتریکی استفاده می‌شود. یکی دیگر از اجزای سایبان، موتور الکتریکی است. از آن‌جایی که وزن بازوهای سایبان زیاد است و باید روکش را از طریق یک موتور الکتریکی حرکت دهند، می‌توان نتیجه گرفت که قدرت و توان موتور باید به اندازه کافی بالا باشد.

 

از طرفی الکتروموتور موجود در کانکس باید بادوام و بادوام باشد، بدون صدا کار کند و نیاز به تعمیر و نگهداری نداشته باشد.

اگر می‌خواهید یکی از انواع سایبان‌های مناسب برای استخر ویلا لاکچری در بازار را انتخاب کنید، به کاربرد، نحوه نصب یا هر مدلی که مد نظر دارید، فکر کنید.

 

ویژگی های سایبان استخر برای ویلاهای لاکچری

پارچه به کار رفته در سایبان‌ها از اشعه‌های مضر UV خورشید جلوگیری می‌کند، که هنگام شنا در استخر از پوست شما محافظت می‌کند. این سایبان‌ها به مرور زمان در زیر نور خورشید تغییر رنگ نمی‌دهند و از کیفیت آنها کاسته نخواهد شد. این سایبان‌ها به دلیل مقاومت در برابر حرارت و عدم انتقال حرارت و همچنین عایق بودن در برابر عبور رطوبت و آب، از تبخیر سریع آب استخر در اثر تابش نور خورشید و کاهش سطح آب استخر در فصل تابستان جلوگیری می‌کنند.

 

سایبان استخر برای ویلاهای لاکچری علاوه بر زیبایی خیره کننده، مزایای بسیاری را برای استخرهای روباز به ارمغان می‌آورد. امروزه با استفاده از سایبان‌های مدرن با طراحی خوب علاوه بر ایجاد یک سایبان برای محافظت از مردم در برابر نور خورشید، می‌توانید زیبایی را نیز به استخر خود اضافه کنید. شما می‌توانید سایبان‌های استخر را برای ویلای لاکچری خود در اشکال و طرح‌های مختلف تهیه کنید.

سایبان نیمه اتوماتیک و اتوماتیک استخر بهترین گزینه

این محصول به راحتی باز و بسته می‌شود. معمولا از این نوع برای پوشش خارجی استخر ویلاهای لاکچری استفاده می‌شود؛ اما در نمونه‌های مستقل می‌توان آن را روی اسکلت فلزی مخصوص اجرا و استفاده کرد. مواد مورد استفاده برای قطعات متحرک و تاشو این مدل می‌تواند موادی مانند، قطعات فلزی سبک و مقاوم، پارچه یا مواد پلی‌استر باشد. مهم‌ترین مزیت این نوع سایبان باز و بسته شدن بسیار آسان و فضاسازی موقت در کمترین زمان ممکن است.

 

 مزیت سایبان متحرک ویلا

مزیت بزرگ این سایبان‌های ویلایی این است که می‌توان به راحتی زاویه را تغییر داد و در حین استفاده، کاربر می‌تواند زاویه چتر را با زاویه نور یا باران هماهنگ کند تا سطح پوشش سایبان‌ها افزایش یابد. این سایبان مدرن از نظر بصری پرسپکتیو خوبی دارد، به خصوص زمانی که در شب با سیستم روشنایی روشن می‌شود.

 

از این سایبان‌ها می‌توان به صورت سه بعدی برای ایجاد سایه و محیطی امن از نور خورشید و بارش‌های جوی برای معابر استفاده کرد. این سازه‌ها علاوه بر استفاده به عنوان سقف شفاف و نمای زیبا، قابلیت ایجاد دیوارهای اطراف و حتی ایزوله سازی محیط را نیز دارند.

 

سایبان متحرک هیچ‌گاه ترک نمی‌خورد، رنگ آن‌ها کنده نمی‌شود و در برابر انقباض و سوراخ شدن مقاوم هستند و در برابر ضربه‌های ناگهانی انعطاف و مقاومت بالایی دارند.

Canopy for luxury pool three min - سایبان استخر مناسب برای ویلای لاکچری چيست؟

سخن پایانی

ساخت سایبان استخر برای ویلاهای لاکچری، کاری تخصصی است و برای ساخت آن باید از افراد متخصص و مجرب در این امر کمک گرفت تا در حین ساخت و پس از آن دچار مشکل نشوید.

گروه ایرانتت با سابقه‌ای درخشان در این راستا کمک رسان شما هستند.

call2 - سایبان استخر مناسب برای ویلای لاکچری چيست؟